ankarada okçuluk

Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü

Şampiyonların adresi...

Site Menüsü
Takvim

Anasayfa

3 uluslararası zafer kupası okçuluk yarışması sona erdi. Sporcumuz pelin sadioglu klasik yay bayan kategorisinde 3 oldu. Klasik yay erkek ( Buğrahan, Doğukan ,Seçkin) takım 1. olurken klasik yay bayan ( Zeynep, Buse,pelin) takım 2. olarak yarışmayı tamamladı. Yarışmaya katılan bütün Spor kulüplerine ve sporculara teşekkür ederiz. yarışma ve kupa madalya töreni fotoğraflarını 3 uluslararası zafer kupası okçuluk yarışması adlı albümden ulaşabilirsiniz.
25.08.2019
15 Temmuz Şehitleri Okçular Vakfı Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası (13 - 14 Yaş) 2019
19.08.2019
25.05.2019

  TÜRKİYE MİNİKLER  AÇIK HAVA ŞAMPİYONASI

 İstanbul Okçular Vakfı tesislerinde gerçekleştirlen yarışmada Makarılı yay erkekler  kategorisinde  Burak Meşe  Türkiye şampiyonu olurken  Uğur Kurtuluş, Can taylan sevük ve Burak Meşe'den oluşan Makaralı yay erkek takımımızda  Türkiye Şampiyonu olmuştur.Sporcularımızı Tebrik ediyoruz.

YAZA  MERHABA OKÇULUK ŞAMPİYONASI

22-23 haziarn 2019  tarihinde Yaza Merhaba Okçuluk yarışması  kulübümüz tarafından düzenlenmiştir. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan yarışmaya Ankara Genelinde  8 kulüpten 180 sporcu katılmıştır. Farklı yaş  kategorilerine göre   Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübü sporcuları   bireyselde  25 madalya ve  9 takım kupasıyla yine Ankara rekoru kırmıştır. Tüm sporcularımıza performanslarından dolayı teşekkür ediyoruz.


VETERANLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
13-14 HAZİRAN 2019

Yarışmaya   30 yaş üstü  45 sporcunun katılımı ve resmi antrenman ile başlanmış olup Anıtkabir'e çelenk koyma töreni, şeref defterinin yazılması,Ankara teleferik gezisi ve akşam yemeği organizasyonu ile devam edildi. 



Yarışmacılar madalya için üç boyunca mücadele ettiler. Ayrıca yarışma tarihinin babalar gününe denk gelmesi sebebiyle yarışmanın en kıdemli babası olan 85 yarışındaki yarışmacı Erol Özdemir beyefendiye tüm babalar adına kutlama yapıldı.

Doğu ve güneydoğuda görev yapan  herhangi bir sebeple çocuklarının yanında  bulunamayan  tüm babaların günü bir  video mesajı  ile kutlandı.
 Yarışma sonunda madalyalar  ve kupalar sahiplerini buldu.  Tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz.


Okullar arası Türkiye Şampiyonası sona erdi.


Kulübümüz sporcularından Mustafa Buğrahan Çoban Klasik yay genç erkeklerde Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya almıştır.Burak Meşe  Makaralı yay yıldız erkeklerde Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya almıştır. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.


2019 MİNİKLER SALON TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

 Sporcumuz Burak MEŞE 13-14 yaş makaralı yay kategorisinde eleme atışları sonucunda Türkiye üçüncü olarak bronz madalya almıştır. Sporcumuzu tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.  




HEDEF ON SALON YARIŞMASI

Minik sporcularımız  Bireysel derecelerinin yanında  kupalarla evlerine döndüler.




VETERANLAR YARIŞMASINDA " MENDERES ÜNER " ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU OLDU

2-3 ŞUBAT 2019  tarihlerinde Antalya'da Vedat Erbay Spor Akademisi tarafından düzenlenen Veteranlar Salon Okçuluk yarışmasında kulübümüzün medarı iftarı Menderes ÜNER  iki ayrı kategoride birincilik alırken Şampiyonlar Şampiyonu kupasınıda kulübümüze kazandırmıştır. Başarılarından dolayı sporcumuzu tebrik ediyoruz.
 
4. BASIN MENSUPLARI OKÇULUK TURNUVASI


Ankara Büyükşehir Belediysi ve Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün birlikte organize ettiği bu yıl dördüncüsü düzenlenen 4. Basın Mensupları Okçuluk Turnuvası 14 kanal ve 86 basın mensubunun katılımı  ile 22 Nisan 2018 tarihinde yıldırım okçuluk Alan alan sahamızda gerçekleştirildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Mustafa Tuna'nın ok atışı ile  başlatılan turnuva   basın mensupları profesyonel sporcuların yarışmasında olduğu gibi; ısınma hareketleri, deneme atışları, sıralama atışları, bireysel ve takım elemelerine katıldılar.



Yarışma gün boyu  şenlik havasında devam etti.



Basın mensupları aileleri ile birlikte  ilk defa okçulukla tanışıp yarışma heyecenını yaşadılar.
Turnuvada  dereceye giren  basın mensuplarına yerli malı klasik yay,sadak, tişörtler ile Yıldırım okçuluk üyelik çekleri kazandılar.



Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna başta olmak üzere tüm ekibine, basın mensubu arkadaşlarımıza  bu güzel organizasyonda bizimle birlikte  oldukları için teşekkür ediyoruz.



18 mart ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ OKÇULUK İL YARIŞMASI SONA ERDİ 
İŞTE ŞAMPİYONLAR

Çanakkale Deniz zaferinin 103 . yılı  sebebeyle düzenlemiş olduğumuz 18 mart  çanakkale şehitleri okçuluk il birinciliği yarışmasına Ankara genelindeki okçuluk kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Büyükler kategorisinde yapılan yarışmada sporcular madalya için  gün boyu mücadele etti. Yarışma sonuçları şöyle;

DERECESİADI SOYADI  KULÜBÜ
KLASİK YAY BÜYÜK BAYAN
1.ÇİSE PELİN SADİOĞLUYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ELİF DENİZ HABERALŞENOK OKÇUKLUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.DUYGU ACARŞENOK OKÇUKLUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
KLASİK YAY BÜYÜK ERKEK
1.FURKAN SERTONOK OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
2.DORUK EKİN ESATOĞLUYAŞAMKENT İLKER SPOR KULÜBÜ
3.OĞUZHAN POLATFERDİ
MAKARALI YAYBÜYÜK BAYAN
1.EMİNE AZRA YILMAZYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ZEYNEP NURDAN ÇELİKONOK OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
3.HANDAN BİROĞLUBOZOKLAR OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
MAKARALI YAYBÜYÜK ERKEK
1.GÖKHAN DEMİRBAŞYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.YAKUP YILDIZONOK OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
3.MEHMET AKİF KARAGÖZ           YILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
TAKIM    YARIŞMALARINDA DA  KULÜBÜMÜZ
DOĞUKAN  GÖZEKLASİK YAY MİX TAKIM  İL BİRİNCİSİ
Ç.PELİN SADİOĞLU
M.AKİF KARAGÖZMAKARA YAY MİX TAKIMİL İKİNCİSİ
EMİNE AZRA YILMAZ


ANKARA 4. OKULLAR ARASI OKÇULUK ŞAMPİYONASI 

Kulübümüzün organize ettiği ve MEV kolejinin ev sahipliğini yaptığı Ankara 4. Okullar arası okçuluk şampiyonası10-11 mart 2018 tarihlerinde  Ankara genelinde  127  özel ve devlet okulundan 378 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Yarışmada okulları adına yarışan sporcularımız  şu dereceleri kazandılar:



ADI SOYADIKATEGORİSİDERECESİ
EDA YILDIRIM7-8 YAŞ KLASİK YAY BAYAN İL 4.
EDA YILDIRIM7-8 YAŞ KLASİK YAY BAYAN MİX TAKIM 2.
EMİR SAİD ŞAHİN7-8 YAŞ KLASİK YAY ERKEKİL 3.
KIVANÇ DOĞAN7-8 YAŞ KLASİK YAY ERKEK İL 4.
AHMET SALİH KOÇAK 9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEKİL 1.
SELİM YİĞİT GÜLTEKİN 9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEKİL  3
EFE ÇALI 9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEKİL  4.
ELİF SU ÇALI9-10 YAŞ KLASİK YAY BAYANİL 4.
SEVDANUR KAPLAN11-12 YAŞ MAKARALI YAY BAYANİL 1.
BURAK MEŞE11-12 YAŞ MAKARALI YAY ERKEKİL  1.
ALARA ÇALIŞKAN11-12 YAŞ KLASİK YAY BAYAN 1İL 1.
NEHİR ULUTAŞ11-12 YAŞ KLASİK YAY BAYAN İL  4.
YAVUZ ÇAVUŞOĞLU11-12 YAŞ KLASİK  YAY  ERKEKİL 1.
İNAN DANDİNOĞLU11-12 YAŞ KLASİK YAY ERKEK İL 3.
MUSTAFA BUĞRA ÇOBAN13-14 YAŞ KLASİK YAY ERKEK  İL 1.
MERVE YALÇIN13-14 YAŞ KLASİK YAY BAYANİL 3.
SEMANUR ERGÜN13-14 YAŞ  MAKARALI YAY BAYANİL 3.
YİĞİT AYBERK ÇELİK13-14 YAŞ MAKARALI YAY ERKEKİL 1.
TOPRAK YÜCELİR13-14 YAŞ MAKARALI YAY ERKEKİL 3
İBRAHİM YASİN AŞICI13-14 YAŞ MAKARALI  YAY ERKEKİL 4.
AHMET BUĞRA ULUBAYKLASİK YAY YILDIZ ERKEK İL 2.
MEHMET ALİ YILGÖRKLASİK YAY YILDIZ ERKEKİL 4.
ULAŞ MUTLUMAKARALI YAY YILDIZ ERKEK İL 3
MEHMET AKİF KARAGÖZMAKARALI YAY YILDIZ ERKEKİL 4.
EMİNE AZRA YILMAZMAKARALI YAY YILDIZ BAYANİL 3.
SELİNA PARLAKGÖZMAKARALI YAY YILDIZ BAYANİL 3.
ECEM BAŞBUĞKLASİK YAY YILDIZ MİX TAKIMMİX TAKIM 2.
CAFER SADIK CEYHANKLASİK YAY YILDIZ MİX TAKIMMİX TAKIM 2



FRANSA'DA TÜRK RÜZGARI  ESTİ ve  SAHALARA YILDIRIM  DÜŞTÜ....




  2018 Dünya Okçuluk şampiyonası Fransa'nın Nimes şehrinde 19-22 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.



Kulübümüzden  11 sporcu dünya şampiyonasına  katılacak olup isimleri şöyledir:
 
KLASİK YAY ERKELER 

Ahmet Buğra ULUBAY
Arda Alp ÇAĞLAR
Doğukan GÖZE
Ege YILDIRIM

KLASİK YAY BAYANLAR

Ç.Pelin SADİOĞLU

MAKARALI YAY ERKEKLER

Cemal Can ARSLAN
Mert GARİP
Serdar Bortay MARAŞ
Ulaş MUTLU

MAKARALI YAY BAYANLAR

Karya YURTTAŞ
Selina PARLAKGÖZ




Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen binden fazla okçu bu yarışmada  sıralama atışlarında ilk 32  sporcu arasına girmek için mücadele edecektir.
 Tüm sporcularımıza yarışmada başarılar diliyoruz.


AS ES TÜRKİYE MİNİKLER ŞAMPİYONASI  SONA ERDİ....


Yıldırım okçuluk, Navek sport ve As Es 'in ortak organizasyonu ile  bu yıl ikincisi düzenlenen  As Es Türkiye Minikler Salon Şampiyonası 12 Ocak 2018 de Anıtkabir Resmi Tören açılışı ile başladı. Ankara Green Park Otelde   sporcular için  antrenman sonrası  balon  gösterisi ile 1. gün bitirildi. 2 gün  sıralama atışları ve  ödül atışları ve  çeşitli etkinlikler yapıldı. 20 kulüpten 218 sporcunun katıldığı mücadelede 9-10-11 ve 12 yaş grupları  madalya ve  takım kupası alan sporcularımız şöyle

9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEKLER
Efe ÇALI - Türkiye 2. Sİ
Ahmet Salih KOÇAK - Türkiye 3.sü
Selim Yiğit GÜLTEKİN -Türkiye 4.sü 

11-12 YAŞ KLASİK YAY ERKEKLER
Yılmaz Arda ERGÜN- Türkiye 1.si
Yavuz ÇAVUŞOĞLU- Türkiye 4.sü

11-12 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK

Burak MEŞE -Türkiye 2.si




TAKIMLAR

9-10 YAŞ KLASİK YAY BAYANLAR TÜRKİYE  TAKIM İKİNCİSİ
 
Elifsu ÇALI
Eylül ADIGÜZEL
Beray BAŞAR


11-12 YAŞ KLASİK YAY BAYANLAR TÜRKİYE TAKIM ÜÇÜNCÜSÜ

Alara ÇALIŞKAN
Ayşe ASLIHAN TEKİN
Nehir ULUTAŞ


9-10  YAŞ KLASİK YAY ERKEKLER TAKIM İKİNCİSİ

Efe ÇALI
Ahmet salih KOÇAK
Selim Yiğit GÜLTEKİN

MAKARALI YAY MİX TAKIM DÖRDÜNCÜSÜ

Burak MEŞE
Zümra TURHAN

Yarışmaya kalıtılan ve emek veren tüm sporcularımızı  tebrik ediyoruz.



"VARSA BİR BAŞARI BEKLENTİNİZ YILDIRIM OKÇULUĞA BEKLERİZ"




                   2018 TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDAN GÜZEL HABER

    Samsun'da gerçekleştirlen  2018 Salon Türkiye Şampiyonası 3-6 Ocak 2018 tarihlerinde  düzenlendi.  Klasik yay bayan sporcularımızdan Pelin  SADİOĞLU   1. gün  sıralama atışlarında sıralamayı birinci sırada tamamlamış, eleme turlarında ise Türkiye ikincisi olarak  gümüş madalya ile şampiyonayı tamamlamıştır.
    Kulübümüzün kurulduğu günden bu yana  birçok yarışmada derece yapan sporcumuz  düzenli çalışma ve azmiyle yine tüm sporcularımıza  güzel bir örnek olmuştur. Sporcumuzu tebrik ediyor... Başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz....








ARJANTİN'DE DÜNYA ŞAMPİYONASINDA FİNAL ATACAKLAR

Kulübümüz sporcusu GÖKHAN DEMİRBAŞ  ülkemiz adına okçuluk milli takımıyla 2-8 ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen GENÇLER- KADETLER DÜNYA ŞAMPİYONASINA katıldı. Bireysel yarışmalarda çeyrek finalde elenirken takım  yarışmalarında   zorlu rakiplerini eleyerek finale kalmayı başardılar.

Milli takım sporcumuz GÖKHAN DEMİRBAŞ'I  ve takım arkadaşları EMİRCAN HANEY ve BÜNYAMİN YANKAÇ 'ı kutluyoruz






2.BASIN MENSUPLARI OKÇULUK  YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU


Yıldırım Okçuluk İhtisas Spor Kulünün açık alan okçuluk sahasında 30 Eylül 2017 tarihinde düzenlenen turnuvada yarışanlar madalya ve kupalarının yanında;
Yıldırım okçuluktan Üyelik
Medussa Kuaförden İşlem çekleri
Akasya optikten güneş gözlüğü hediyesi kazanmışlardır.













Son Başvuru tarihi: 18 Şubat 2017
İletişim: Cengiz YILDIRIM
0 530 820 90 26
e-mail: yildirimokculuk06@hotmail.com

detaylar için lutfen arayınız



26-29 Ocak 2017 Minikler Salon Şampiyonası  sona erdi

 Samsun'da gerçekleştirlen yarışmada sporcularımızdan Türkiye genelinde büyük başarı...
Makaralı Yay 13-14 Yaş Erkeklerde   sporcumuz Yiğit Ayberk ÇELİK  Sıralama atışlarını  600 tam puan üzerinden584  puan atarak 1. sırada tamamlamıştır.Eleme atışlarında 150 tam puan atarak Türkiye rekoru kırmış ve şampiyonayı  birinci olarak tamamlamıştır.
Sporcularımızdan Baran GÜNGÖRMÜŞ klasik yay 13-14 yaş erkeklerde  yine Türkiye Şampiyonu olarak tamamlamıştır.




Ayrıca Sporcularımız dört kategorinin üçünde takım kupası alarak şampiyonadan başarı ile dönmüşlerdir.

Klasik yay erkekler   Türyiye  Takım İkincisi 
( Baran Güngörmüş, T.Buğra Güler,M.Ali Yılgör)

Makaralı Yay Bayanlar Türkiye İkincisi
( E.Azra Yılmaz, D.Dicle UZUN,Zeynep Acer)

Makaralı Yay Erkekler Türkiye Üçüncüsü
( Yiğit Ayberk Çelik,Yekta Çınar Kılıç,Toprak Yücelir)

Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor ve onlarla gurur duyuyoruz.




2016 Açık Hava Veteranlar Turnuvası

Antalya Da 4-6 kasım 2016 tarihinde gerçekleştirlen  turnuvada kulübümüz sporcusu Emine Yıldırım makaralı yay bayanlarda  Türkiye İkincisi olmuştur. Ayrıca mix takım yarışmalarında da Türkiye  üçüncüsü olarak bronz madalya kazanmıştır. Yarışmaya katılan tüm sporcularımız tebrik ediyoruz.


SONBAHAR OKLARI TURNUVASI
Ankara genelinde düzenlenen yarışmaya YıldırımOkçuluk İhtisas Spor kulübü, Çubuk Belediye Spor Kulübü,DSİ Spor Kulübü, Bozoklar Spor Kulübü ve ferdi sporcuların katılımıyla gerçekleştir. 110 sporcunun katıldığı yarışmada  sporcular madalya ile ödüllendirildi. Yildırım okçuluk sporcuları toplamda madalya rekoru kırdılar.


AVRUPA ŞAMPİYONU  SPORCUMUZ 

Sporcularımızdan mert garip Avrupa Şampiyonasında 3 dalda birden  madalya kazanmıştır.
Sporcumuz makaralı yay yıldız erkekler kategorisinde;  

  • bireyselde 1. olarak Avrupa Şampiyonu
  •  Takım  yarışmalarında  1.olarak Avrupa Şampiyonu takım ünvanını ülkemize kazandırmışlardır.(Mert Garip,Göksel Altıntaş,Serdar Bortay Maraş)
  • Ayrıca  mix takımda Avrupa ikinsi ( gümüş madalya) olmuştur. (Mert Garip-Nevin Akdağ)
            Yine Sporcumuz Ege Yıldırım klasik yay mix takım yarışmalarında çeyrek finalde  rakiplerine elenmişlerdir.( Ege YILDIRIM_Gülnaz Büşra COŞKUN)  Gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.



mİLLİ OKÇULARIMIZ AVRUPA YOLUNDA

27 Haziran-3 temmuz 2016 tarihlerinde yapılan milli takım seçmelerini sporcularımız Ege YILDIRIM ve Mert garip başarı ile tamamlayarak  okçuluk milli takımına girmiştir. 

Ülkemizi takım arkadaşları ile birlikte Romanya'nın Bükreş kentinde 18-24  Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan Avrupa şampiyonasında temsil edeceklerdir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.... Başarılar Gençler...






sPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM SEÇME  YARIŞMASINDA 

27 haziran-3 temmuz tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek olan  Okçuluk Milli Takım seçmelerine kulübümüz sporcularından;

 Klasik yay yıldız erkekler kategorisinde Ege YILDIRIM ve makaralı yay Yıldız erkekler kategorisinde ise mert gARİP  
federasyon teknik kurulu tarafından konulan baraj puanı gecerek katılmaya hak kazanmıştır.
Bu yarışmalar sonunda milli takıma seçilen sporcular ülkemizi temsil etmek üzere  Romanyanın Bükreş kentinde Avrupa Şampiyonasına katılacaktır. 

2 016  ANKARA SALON OKÇULUK İL BİRİNCİLİĞİ
 SONA ERDİ
Ankara Rekoru Kulübümüzün

İl genelinde yapılan 10 kulüpten 212 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışmaya kulübümüz 96 sporcu ile katıldı.İki gün süren yarışmalar sonunda

Sporcularımız çeşitli kategorilerde;
 toplamda 21 bireysel  madalya,  5 kupa Kazandılar.
 9-10 yaş bayan klasik takım, 11-12 yaş klasik yay,13-14 yaş klasik yay erkek takımlarda Ankara birinciliği; 11-12 yaş ve 13-14 yaş  bayan klasik yaylarda Ankara ikincisi olmuştur.
yarışmanın  madalya ve kupa rekoru sporcularımıza ait tebrikler ......  






MİNİKLER   TÜRKİYE sALON OKÇULUK ŞAMPİYONASI
2-5 ŞUBAT 2016 /SAMSUN



türkiye genelinde 29 ilden  236 sporcunun katıldığı 13-14 yaş "minikler türkiye  salon okçuluk şampiyonasında" kulübümüz sporcuları  3 kategoride takım derecesi aldılar. 

KategorisiDerecesiSporcularımız
Tarık Buğra Güler
Klasik Yay Erkekler Türkiye 1.siEmre Yiğit Ünlü
Mehmet Ali Yılgör
Beyza Arık
Makaralı Yay BayanlarTürkiye 2.siEsra Acar
Beyza Bozer
Batuhan Sanin
Makaralı Yay ErkeklerTürkiye 3.süYekda Çınar Kılıç
M. Zümer Kekillioğlu




Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz.


ANKARA 2. OKULLAR ARASI OKÇULUK ŞAMPİYONASI

26-27 ARALIK 2015 TARİHLERİ ARASINDA YILDIRIM OKÇULUK VE SINAV KOLEJİ ORGANİZASYONU İLE  DÜZENLENEN YARIŞMADA  SPORCULARIMIZ OKULLARI ADINA MÜCADELE ETTİLER.
 aNKARA GENELİNDE 130 OKUL 290 ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI MÜCADELEDE MADALYA VE KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU. kULÜBÜMÜZ SPORCULARINI KUTLUYORUZ.....


DERECEYE GİREN SPORCULAR VE OKULLARI

DERECEADI SOYADIOKULUKULÜBÜ
07-08 YAŞ OLİMPİK ERKEK
1.AHMAD ZİYAUDDİN AKDEMİRABDİ İPEKÇİ İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
2.HASAN ÇAĞAN KOÇAKÖZEL SEVİYE KOLEJİ YAŞAMKENTYILDIRIM OKÇULUK 
3.ARDA EGE DÖNMEZGÜÇORHAN EREN İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
4.YILMAZ ARDA ERGÜNKENTKOOP İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
07-08 YAŞ OLİMPİK YAY BAYAN
1.
ELİF ADA SEMİZ
ÖZEL SINAV KOLEJİŞENOK OKÇULUK
2.
YAĞMUR ÖZGÜÜŞBOĞA
GÜMÜŞPALA İLKOKULUELMADAĞ GENÇLİK SPOR
3.
ELİF BERRİN ULAŞ
YALÇIN ESKİYAPAN İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
4.
SUEDA AYKENAR
KENTKOOP İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
9-10 YAŞ OLİMPİK YAYERKEK
1.MUSTAFA GÜLGÖSTERENANKARA BAHÇEŞEHİR KOLEJİDSİ SPOR KULÜBÜ
2.OSMAN TALHA KILINÇASLANMEV. GÖKKUŞAĞI İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
3.İNAN DANDİNOĞLUREFİKA AKSOY İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
4.UTKU BAŞKANÖZEL SEVİYE KOLEJİ YAŞAMKENTYILDIRIM OKÇULUK 
9-10 YAŞ  OLİMPİK YAYBAYAN
1.ALARA ÇALIŞKANREFİKA AKSOY İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK 
2.BULEM ÖZTÜRKANKARA BAHÇEŞEHİR KOLEJİŞENOK OKÇULUK
3.HAFSA ESKİYURTNASRETTİN HOCA İLKOKULUŞENOK OKÇULUK
4.BÜŞRA ESKİYURTNASRETTİN HOCA İLKOKULUŞENOK OKÇULUK
11-12YAŞ OLİMPİK  YAY ERKEK
1.BARAN GÜNGÖRMÜŞMEV BATIKENT ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
2.KAAN AYVACIOĞLUATATÜRK ORTAOKULUDSİ SPOR KULÜBÜ
3.MEHMET ALİ YILGÖRŞEHİT OKAN KOÇ İMAMHATİP ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
4.ABDULKADİR AKDEMİRTEVFİK İLERİ ANADOLU İMAM HATİP ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
11-12 YAŞ OLİMPİKYAY BAYAN
1.ZEYNAP KÖSEANITTEPE ORTAOKULUŞENOK OKÇULUK
2.M.DİLARA BAYRAKÇITEVFİK İLERİ ANADOLU İMAM HATİP ORTAOKULU
3.ZEYNEP GÜLSU ULAŞTEVFİK İLERİ ANADOLU İMAM HATİP ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
4.ELİF ECE CANÖZEL NESİBE AYDIN OKULLARIŞENOK OKÇULUK
11-12YAŞ MAKARALIYAY ERKEK
1.YEKTA ÇINAR KILIÇÖZEL AKTİF KOLEJLERİYILDIRIM OKÇULUK
2.BATUHAN SANİNGAZİOSMANPAŞA İLKOKULUYILDIRIM OKÇULUK
3.YİĞİT AYBERK ÇELİKŞEHİT ABDULKADİR YÜZBAŞIOĞLU ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
4.İSMAİL ÖZOKTAYÖZEL BEYSUKENT KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
11-12YAŞ MAKARALIYAY BAYAN
1.EMİNE AZRA YILMAZÖZEL ANKARA PINAR ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
2.DURU DİCLE UZUNAYTEN ŞABAN DİRİYILDIRIM OKÇULUK
3.ECE KORKMAZÖZEL SINAV KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
4.FEYZA KILINÇASLANBATIKENT İMAMHATİP ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
13-14YAŞ OLİMPİK YAY ERKEK
1AHMET BUĞRA ULUBAYFETİYE KEMAL MUMCU ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
2.BARTU BOZKURTÖZEL ÇAYYOLU DOĞA OKULLARI
3.ARDA ALP ÇAĞLARASO TEKNİK KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
4.SEMİH YILDIRIMDEMETEVLER ANADOLU İMAMHATİP LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
13-14 YAŞ  OLİMPİK YAY BAYAN
1. BENSU YETİKBEŞTEPE KOLEJİDSİ SPOR KULÜBÜ
2.NURUNNİSA KATRANCIHÜRRİYET ANADOLU LİSESİDSİ SPOR KULÜBÜ
3.EYLÜL GÖKBUDAKNERMİN MEHMET ÇEKİÇ ANADOLU LİSESİDSİ SPOR KULÜBÜ
4.DİLARA DOĞANMALTEPE ORTAOKULU
13-14 YAŞ MAKARALIYAY ERKEK
1.ULAŞ MUTLUALFA AKADEMİ KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
2.ALİ DOĞDUTOKİ ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
3.KAAN DEMİRHANÖZEL YAŞAMKENT SEVİYE KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
4.BATUHAN AKÇAOĞLUÖZEL SAMANYOLU İBRAHİM AVCI ORTAOKULUŞENOK OKÇULUK
13-14YAŞ  MAKARALI YAY BAYAN
1.BEYZA ARIKAHMET HAMDİ TANPINAR ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
2.KARYA YURTTAŞBATIKENT ÖZEL SEVİYE KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
3.ESRA ACARUYGUR ORTAOKULUYILDIRIM OKÇULUK
4.BEYZA BOZERBATIKENT FİNAL OKULLARIYILDIRIM OKÇULUK
15-17YAŞ OLİMPİKYAY  YILDIZ ERKEK
1.EGE YILDIRIMGAZİ ÜNV.VK. ÖZEL FEN LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
2.MERT AHMET BİLDİKÖZEL AKILLI OKUL ÇANKAYA MESLEKİ VE TEKNİK A.L.DSİ SPOR KULÜBÜ
3.MUSTAFA KAPLANAKILLI OKUL ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
4.KAAN SEVİNTİBETÜLCAN ANADOLU LİSESİSÇANKAYA OKÇULUK
15-17 YAŞ OLİMPİKYAY YILDIZ BAYAN
1.FEYZA NUR SALMANBAŞKENT ANADOLU LİSESİ
2.SERA AYDAŞÖZEL ÇANKAYA ANAFARTALAR LİSESİÇANKAYA OKÇULUK
3.Ç.PELİN SADİOĞLUÖZEL AKILLI OKUL İVEDİK OSBTEKNOKENT MTALYILDIRIM OKÇULUK
4.BUSE GAYRETÖZEL AKTİF KOLEJLERİYILDIRIM OKÇULUK
15-17 YAŞ MAKARALI YAY YILDIZ ERKEK
1.MERT GARİP75. YIL ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
2.ULAŞ MUTLUALFA AKADEMİ KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK
3MASHAR FUAT BAŞPINARÖZEL AKILLI OKUL ÇANKAYA MESLEKİ VE TEKNİK A.L.YILDIRIM OKÇULUK
4GÖKHAN DEMİRBAŞYENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
15-17YAŞMAKARALI YAY YILDIZ BAYAN
1.GÖKSU SÖNMEZYURT75. YIL ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
2.BERNA YEŞİLÇİMENZEYNEP SALİH ALP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİYILDIRIM OKÇULUK
3.ŞAHİKA TOPALOĞLUTED KOLEJİYILDIRIM OKÇULUK

 SAMSUN 3-6 ARALIK 2015 SALON FEDERASYON KUPASI

sPORCULARIMIZI KUTLUYORUZ...


kLASİK YAY GENÇ ERKEKLER TAKIMI TÜRKİYE 2.Sİ OLURKEN MAKARALI YAY BAYAN TAKIM TÜRKİYE 3.SÜ OLMUŞTUR.

aYRICA 6 SPORCUMUZ MİLLİ TAKIM SEÇME YARIŞMASINA GİTMEYE HAK KAZANMIŞTIR.
 EGE YILDIRIM
AHMET BUĞRA ULUBAY
MERT GARİP
İBRAHİM KAPLAN
SENA ÖZTAŞ
EMİNE YILDIRIM




TBMM'DE  3.  PALAMUT ŞENLİĞİ  



"Sosyal meclis projesi" kapsamında  tBMM bahçesinde 21 kasım 2015 cumartesi günü sevgi evleri çocukları, meclis personeli ve ailelerinin katılımıyla "TBMM 3. palamut şenliği"  düzenlendi. gerçekleştirilen şenlikte  çuval çuval meşe palamudu toplanırken çocuklar bir taraftan  da ok attı, boyama yaptı, halay çekip, horon oynadı.
Geleceğimiz için böylesine anlamlı, özel ve güzel  bu sosyal sorumluluk projesinde yer almak ve katkı sağlamak  Yıldırım okçuluk ailesi olarak bizleri çok mutlu etti, organizasyon komitesinde yer alan tüm ekip üyelerimize sonsuz teşeşkürlerimizle....



"yAZA VEDA OKÇULUK TURNUVASI"
4 EKİM 2015

okçuluk Antrenörleri ve kulüpleri derneğinin düzenlemiş olduğu turnuvaya çeşitli illerden 113 sporcu  ve 14 kulüp katıldı.  klasik ve makaralı yay büyükler kategorisinde gerçekleştirlen yarışmada sporcular madalya ile ödüllendirilirken NAVEK  okçuluk malzemeleri hediye etti.




Dereceye giren  sporcu  Ve takımlar şöyle:
DERECESİKATEGORİADI SOYADIKULÜBÜ

BİREYSEL MADALYABÜYÜK ERKEKLER
TÜRKİYE 1.KLASİK YAY ERKEK EGE YILDIRIMYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 2.KLASİK YAY ERKEKAHMET BUĞRA ULUBAYYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 3.KLASİK YAY ERKEKOĞUZHAN POLATTSK SPOR KULÜBÜ
BÜYÜKBAYANLAR
TÜRKİYE 1.KLASİK YAY BAYANHATİCE BAYARBOZOKLAR SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 2.KLASİK YAY BAYANBÜŞRA ARSLANDEMKA OKÇULUK SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 3.KLASİK YAY BAYANOKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
MAKARALI YAYBÜYÜK ERKEK
TÜRKİYE 1.MAKARALI YAY ERKEKARMAN JAVANSHIRANKARA OKÇULUK
TÜRKİYE 2.MAKARALI YAY ERKEKEVREN ÇAĞIRANDEMKA SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 3.MAKARALI YAY ERKEKEMRE ÇÖMEZDEMKA SPOR KULÜBÜ
MAKARALI YAYBÜYÜK BAYAN
TÜRKİYE 1.MAKARALI YAY BAYANGİZEM KOCAMANŞENOK OKÇULUK
TÜRKİYE 2.MAKARALI YAY BAYANBEGÜM YASEMİN TOPKARCIDEMKA SPOR KULÜBÜ
TÜRKİYE 3.MAKARALI YAY BAYANAYŞE ELVERENOKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ




TAKIMLAR
 
DERECEKULÜBÜSPORCULAR
KLASİK YAY BÜYÜKERKEKLER
TÜRKİYE 1.YILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜUSAME TOSUNEGE YILDIRIMALPER KUTLUCA
TÜRKİYE 2.OKÇULAR VAKFI SPOR SKULÜBÜEFRUZ GÖNENLİENES KIRMIZITAŞYUNUS EMRE ÖZKAN
TÜRKİYE 3.TSK SPOR KULÜBÜOĞUZHAN POLATSADIK SAVAŞMETİN YİĞİTBAŞ
MAKARALI YAY BÜYÜKERKEKLER
TÜRKİYE 1.ANKARA OKÇULUK İSTİSAS SPOR KULÜBÜARMAN JAVANSHIREMRE ERKUŞREFET TUNGA TİGİN KUTLU
TÜRKİYE 2.YILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜİBRAHİM KAPLANMERT GARİPTUNAHAN YILDIRIM
TÜRKİYE 3.DEMKA SPOR KULÜBÜEVREN ÇAĞIRANEMRE ÇÖMEZMEHMET EMİN KURUTAŞ
KLASİK  YAY BÜYÜK BAYAN
TÜRKİYE 1.OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜAYÇA TAŞDEMİRMERVENUR YILMAZSÜMEYRA ÇEKEREKLİ
TÜRKİYE 2.YILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜDOĞA GİZEM YİĞİTÇ.PELİN SADİOĞLUBUSE GAYRET
TÜRKİYE 3.DEMKA SPOR KULÜBÜBÜŞRA ARSLANSELVİ YAĞMUR SEVİNDİKDÜŞSEL GERÇELMAN
MAKARALIYAY BÜYÜK BAYAN
TÜRKİYE 1.DEMKA SPOR KULÜBÜBEGÜM YASEMİN TOPKARCIİREM ALPÇETİNYAĞMUR SAFİYE YÜZGEÇOĞLU
TÜRKİYE 2.OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜEVRİM SAĞLAMAYŞE ELVERENELENUR KÖSE
TÜRKİYE 3.YILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜEMİNE YILDIRIMSENA ÖZTAŞELİF SEDA TOKER



MİNİKLER YAZA VEDA OKÇULUK TURNUVASI

3 eKİM 2015  

Yıldırım okçuluk ihtisas Spor Kubünün organizasyonu ile gerçekleştirilen yarışmaya Ankara genelinde 120 sporcu  katılmıştır. 

Yarışmada 7-8 yaş, 9-10 yaş,11-12 yaş,13-14 yaş  bay/ bayan olmak üzere klasik ve makaralı yay kategorilerinde gerçekleştirilmiştir.


dereceye giren sporcuarımız şöyle:

DERECESİADI  SOYADIKULÜBÜ
7-8 YAŞ KLASİK YAY BAYAN
1.CEYLİN İLKE SERTYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2ZEYNEP YILDIRIMYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.BUSE DUMANYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
7-8 YAŞ KLASİKYAY ERKEK
1.AHMED ZİYAUDDİN AKDEMİRYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.AHMET SALİH KOÇAKYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.ARDA YILMAZ DÖNMEZGÜÇYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
9-10 YAŞ KLASİK YAYBAYAN
1.BULEM ÖZTÜRKŞENOK OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ALARA ÇALIŞKANYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.GÖKSEL SÖNMEZYURTYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
9-10 YAŞ KLASİK YAYERKEK
1.EMRE ÖZERYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.MUTAFA MERT GÜLGÖSTERENANKARA DSİ SPOR KULÜBÜ
3.OSMAN TALHA KILINÇASLANYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
11-12 YAŞ KLASİK  YAY BAYAN
1.AYŞE SELİN CİNŞENOK OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ZEYNEP KÖSEŞENOK OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.SEMANUR ERGÜNYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
11-12 YAŞ KLASİKYAY ERKEK
1.TARIK BUĞRA GÜLERYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.BARAN GÜNGÖRMÜŞYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.EMRE YİĞİT ÜNLÜYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
11-12 YAŞ MAKARALIYAY BAYAN
1.EMİNE AZRA YILMAZYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.DURU DİCLE UUNYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.FEYZA KILINÇASLANYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
11-12 YAŞ MAKARALIYAY ERKEK
1.YEKDA ÇINAR KILIÇYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.BATUHAN SANİNYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.YİĞİT AYBERK ÇELİKYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
13-14 YAŞ KLASİK YAY ERKEK
1.AHMET BUĞRA ULUBAYYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ALPEREN KAAN YILMAZANKARA DSİ SPOR KULÜBÜ
3.ATAKAN DEMİRDAĞŞENOK OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
13-14  YAŞ KLASİKYAY ERKEK
1.NURUNNİSA KANTARCIANKARA DSİ SPOR KULÜBÜ
2.İDİL BİRSU BALABANŞENOK OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.SUDENAZ ÖZAKINANKARA DSİ SPOR KULÜBÜ
13-14 YAŞ MAKARALIYAY BAYAN
1.BEYZA BOZERYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.ESRA ACARYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.DURU ŞEPÇİYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
13. 14 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK
1.ALİ DOĞDUYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
2.MASHAR FUAT BAŞPINARYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ
3.ULAŞ MUTLUYILDIRIM OKÇULUK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ



KULÜPLER TÜRKİYE  ŞAMPİYONASINDA 3'te 3 dERECE

11-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen şampiyonaya 3 takım ile katıldık ve 3 takımımızda madalya ve kupalarla yarışmayı sonuçlandırdılar.
Derecelerimiz;

TAKIMTAKIM SPORCULARI KAZANILAN DERECE
MERT GARİP
MAKARALI YAY ERKEK TAKIMTUNAHAN YILDIRIM TÜRKİYE ŞAMPİYONU
İBRAHİM KAPLAN
EGE YILDIRIM
KLASİK YAY ERKEK TAKIMUSAME TOSUNTÜRKİYE 3.SÜ
ALPER KUTLUCA
EMİNE YILDIRIM
MAKARALI YAY BAYAN TAKIMSEMA ÖZTAŞTÜRKİYE 3.SÜ
ELİF SEDA TOKER



Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz....


Minikler Türkiye Şampiyonası  / zafer Kupası

Yıldırım okçuluğun minik sporcuları zafer kupasından  zaferle döndüler

Sporcularımız   yarışmaya 5 kategoride bireysel ve  4 takım kupası  ile  yarışmaya en çok kazananlar olarak damgasını vurdular.
derece alan sporcularımız:

BİREYSEL MADALYA
  
TÜRKİYE 1.         YEKDA ÇINAR KILIÇ  11-12 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK
TÜRKİYE 2.TARIK BUĞRA GÜLER11-12 YAŞ KLASİK YAY ERKEK
TÜRKİYE 2.AHMET BUĞRA ULUBAY13-14 YAŞ KLASİK YAY ERKEK
TÜRKİYE 3.ULAŞ MUTLU13-14 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK
TÜRKİYE 3.TUNA GAZEL9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEK
 



TAKIMLAR
 TUNA GAZEL
 TÜRKİYE 1.OSMAN TALHA KILINÇASLAN9-10 YAŞ KLASİK YAY
    ERKEK TAKIM
UTKU BAŞKAN
YEKDA ÇINAR KILIÇ
TÜRKİYE 1.BATUHAN SANİN11-12 YAŞ MAKARALI YAY
ERKEK TAKIM
BAŞAR EMRE YÜKSEL
ULAŞ MUTLU
TÜRKİYE 1.MASHAR FUAT BAŞPINAR13-14 YAŞ MAKARALI YAY
ERKEK TAKIM
KAAN DEMİRHAN
BARAN GÜNGÖRMÜŞ
TÜRKİYE 2.TARIK BUĞRA GÜLER11- 12 YAŞ KLASİK YAY 
ERKEK TAKIM
NUH FAZLI DEMİRBAŞ



Cumhuriyet Kadını Sayın Sabriye Şener ve spor adamı Ahmet Duran şener anısına 
" Yıldırım Okçuluk Yaz Turnuvası"


Y
arışmada Klasik, makaralı ve geleneksel okçuluk kategorilerinde yarışmalar yapıldı.  Yarışmya  ilgi büyüktü. Dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirildi.


GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDA REKOR

Amerika'nın Yankton şehrinde yapılan Gençler Dünya şampiyonasında  sporcumuz Mert Garip ve takım arkadaşları Serdar Bortay Maraş ve Emre Erkuş'tan oluşan Makaralı yay yıldız erkek milli takımı   234 olan dünya rekorunu 235 puanla egale ederek yeni rekorun sahibi olmuşlardır.
Aynı zaman da takım olarak dünya 3.sü olarak bronz madalya kazanmışlardır.
 Milli takım sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.




2-3-4 ve 5 Haziran 2015 
TÜRKİYE OKULLAR ARASI OKÇULUK ŞAMPİYONASI

Antaya'da gerçekleştirlen yarışmada  sporcularımız bizleri gururlandırdı.

Genç erkekler olimpik yay Türkiye Birincisi Ege YILDIRIM
Yıldız erkekler makaralı yay Türkiye dördüncüsü Ulaş MUTLU
Küçük erkeler olimpik yay Türkiye  birincisi Baran GÜNGÖRMÜŞ
Küçük erkeler olimpik yay Türkiye ikincisi tarık Buğra GÜLER
Sporcularımızı tebrik ediyoruz.


MİLLİ OKÇULARIMIZDAN SEVİNDİREN HABERLER

 Avusturya'da yapılan  Gençler Avrupa Şampiyonası 1. ayak  yarışmaları sırasında kulübümüz sporcusu Mert GARİP'in yer aldığı  makaralı yay yıldız erkekler  takımı  birinci olmuştur. Tüm milli takım sporcularımızı tebrik 
 ediyoruz.

OKULLAR ARASI ANKARA İL BİRİNCİLİĞİ
6-7-8 MAYIS 2015


Okullar arası yarışmaya çeşitli okullardan  minikler kategorisinde 142 sporcu, yıldızlar kategorisinde 59 sporcu  gençler kategorisinde 65 sporcu katılmıştır.
Minikler   ( 9-10 yaş), küçükler ( 11-12 yaş) ve yıldızlar (13-14 yaş )  kategorilerinde 24  madalya ve gençler kategorisinde 5 madalya kazanan  sporcularımızı kutluyoruz.
Antalya'da yapılacak olan Türkiye Okullar Arası Okçuluk Şampiyonasına gidecek olan sporcularımıza başarılar diliyoruz.....Dereceye giren sporcularımız  şöyle;

 KATEGORİ     DERECESİ        ADI SOYADI
9- 10 YAŞ KLASİK YAY BAYAN  1. NAZ HANDE BAYRAKÇI
    3.ALARA ÇALIŞKAN
9-10 YAŞ KLASİK YAY ERKEK 1.TUNA GAZEL
2.OSMAN TALHA KILIÇASLAN
3.İBRAHİM ÖKMEN
4.UTKU BAŞKAN
11-12 YAŞ KLASİKYAY BAYAN2. MELİHA DİLARA BAYRAKÇI
11-12 YAŞ KLASİK YAY ERKEK1.BARAN GÜNGÖRMÜŞ
2. MEHMET ALİ YILGÖR
4.ALİ EREN AKYÜZ
11-12 YAŞ MAKARALI BAYAN2. DURU DİCLE UZUN
11-12 YAŞ MAKARALI ERKEK1. YEKTA ÇINAR KILIÇ
2.BATUHAN SANİN
3.YAVUZCAN YAZICI
4.ATA EROL DÖNMEZGÜÇ
13-14 YAŞ KLAİK YAY BAYAN4.HATİCE MERVE KARAPİRLİ
13-14 YAŞ KLASİK YAY ERKEK1.SEMİH YILDIRIM
2.GÖKAY BALCI
3.A. BUĞRA ULUBAY
13-14 YAŞ MAKARALI YAY BAYAN1.BEYZA ARAIK
3.ESRA ACAR
4.İPEK GÖKMEN
13-14 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK2.SEMİH OKTAY ÖZCAN
3.ULAŞ MUTLU
GENÇ ERKEK KLASİK YAY1.EGE YILDIRIM
GENÇ ERKEK MAKARALI YAY1.TUNAHAN YILDIRIM
GENÇ BAYAN MAKARALI YAY2.BUKET ŞENEL
GENÇ BAYAN MAKARALI YAY3TUĞBA BUDAK
GENÇ BAYAN MAKARALI YAY4.GÖKSU SÖNMEZYURT



ULUSAL EGEMENLİK TÜRKİYE KUPASI

Antalya'da 23-26 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya toplamda 479 sporcu katılmıştır. Yarışmada Kulübümüz sporcularından Mert Garip  makaralı yay büyük erkeler kategorisinde  Türkiye 2. si olmuştur. Aynı zamanda    makaralı yay yıldız erkeler kategorisinde milli takım seçmelerini 1. sırada tamamlayarak  milli takıma girmiştir.  Avusturya ve Amerika'da yapılacak okçuluk yarışmalarında ülkemiz adına yarışacaklardır. Sporcumuz Mert GARİP'i tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. 



3.GELENEKSEL AİLELER YARIŞIYOR YARIŞMASI 

            Kulübümüzün Batıkent'teki okçuluk salonunun açılışının  3. yılı nedeneyle düzenlenen 3. Geneksel Aileler Yarışıyor Okçuluk Turnuvası'nda sporcularımız ve aileleri ile birlikte  yarıştılar. Bir haftalık okçuluk  eğitiminden geçen ebeveyler çocukları ile birlikte kıyasıya mücadele ettiler. 
   
           İki gün süren turnuvada çeşitli kategorilerde toplamda 134  ailenin yarıştığı yarışmada  ok atanlar sporcu ve ebeveynler olunca  izleyicilerde dedeler, anneanneler, babaanneler  ve diğer akrabalar oldu. Yarışmada renkli görüntüler yaşandı.  Bir çok anne baba çocukları ile aynı çizgide ok atmanın ve   diğer ailelerle yarışmanın heyecanını yaşadı. Şenlik havasında geçen yarışmada dereceye giren aileler  madalya ile evlerine dönerken  tüm katılımcılara katılım belgesi dağıtıldı.

          Kulüp Başkanı Sayın Cengiz YILDIRIM; " Bu etkinliklerin devam edeceğini, katılımın çok olmasının  sevindirici olduğunu, yarınlara güzel anılar bırakarak çocuklarımıza ve ailelerine spor kültürünü aşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını  ifade etti. 




MASTERLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

        Antalya'da 19-22 Mart 2015  tarihleri arasında düzenlenen  şampiyonada  sporcularımız  madalyalarla geri döndü. Bireyselde Usame Tosun klasik yay erkeklerde  Türkiye 2. si olurken, 
Makaralı yay mix takımlarda  İbrahim Kaplan 1.lik, Emine Yıldırım 2. lik kupasını alarak  yarımayı tamamladılar. Ayrıca Klasik yay mix takımda Usame Tosun  takım 2.liğini aldı Tüm sporcularımızı kutluyoruz.






ÜNİVERSİTELER ARASI OKÇULUK ŞAMPİYONASI

5- 8 Mart 2015 tarihinde Eskişehir'de yapılan" Üviversiteler Arası Okçuluk Şampiyonası"nda kulübümüz sporcularından " Sena ÖZTAŞ  Makaralı Yay Bayan  kategorisinde Türkiye 3.sü olmuştur.Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz...


MİNİKLER  TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

5- 8 Mart 2015 tarihinde Bursa'da gerçekleştirilen yarışma miniklerimiz  yarıştı. 31 İlden 652 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışmada  sporcularımız 3 bireysel madalya ve 3 takım kupası ile Ankara'ya sevinçe döndüler.Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 




 Yarışmada derece alan sporcularımızın isimleri şöyle:

KATEGORİ DERECEADI SOYADI
11-12 YAŞ KLASİK ERKEK TÜRKİYE 1.EMRE YİĞİT ÜNLÜ 
11-12 YAŞ KLASİK ERKEKTÜRKİYE 2.MEHMET ALİ YILGÖR
11-12 YAŞ KLASİK BAYANTÜRKİYE 2.M. DİLARA BAYRAKÇI
 11-12 YAŞ KLASİK YAY ERKEK TAKITÜRKİYE 1. EMRE YİĞİT ÜNLÜ
MEHMET ALİ YILGÖR
BARAN GÜNGÖRMÜŞ
11-12 YAŞ MAKARALI YAY ERKEK TAKIMTÜRKİYE 2.BATUHAN SANİN
MERİÇ ÇAYLAN OĞUZ
BAŞAR EMRE YÜKSEL
13-14 YAŞ MAKARALI ERKEK TAKIMTÜRKİYE 1.UŞAŞ MUTLU
MASHAR FUAT BAŞPINAR
SEMİH OKTAY ÖZCAN




AZERBAYCAN ULUSLAR ARASI SALON OKÇULUK TURNUVASI SONA ERDİ!

Azerbaycan'da yapılan uluslar arası salon okçuluk turnuvasında kulübümüz sporcuları Türkiye'ye madalyalarla döndü.
Gürcistan,Rusya,Türkiye,İsrail ve Azerbaycan'ın katılımıyla 3-7 aralık 2014'te gerçekleştirlilen yarışmada  Kulübümüz sporcularından Usame TOSUN bireysel eleme sonucunda 3.cü olmuştur.
Takım yarışmalarında ise yine kulübümüz sporcuları Ege YILDIRIM, Semih YILDIRIM ve Usame TOSUN'dan oluşan takımımız  3.lük kupası alarak yarışmayı tamamlamışlardır. Sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz...




MASTERLAR  TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ!




Antalya'da ilk defa gerçekleştirlen  yarışmaya  çeşitli illerden 76 sporcu katıldı. Yarışmada iki gün süren  mücadeleler sonunda madalyalar sahiplerini buldu. Kulübümüz sporcularından Emine YILDIRIM   Makaralı Yay Mix Takım Yarışmasında Türkiye Şampiyonu olurken yine bireysel olarak Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde de Türkiye  2.si  olmuştur.
Ayrıca sporcularımızdan Makaralı Yay Erkekler kategorisinde İbrahim KAPLAN Türkiye dördüncüsü, Kalsik Yay Erkekler kategorisinde  Usame TOSUN da Türkiye dördüncüsü olarak yarışmayı tamamlamışlardır. Tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz.


Başkent Kupası ve  Amatör  Spor Haftası Okçuluk Yarışması
 19 Ekim 2014 pazar günü gerçekleştirildi.

Yarışmada dört kulüpten 55 sporcunun  mücadele ettiği yarışmada kulübümüz sporcuları rekoru ellerinden bırakmadı.  Toplamda 24 madalyadan  10 'nu kazanarak Ankara'nın en başarılı külübü ünvanını korudular. Tüm sporcularımızı kutluyoruz... Derecelerimiz;

 MAKARALI YAY GENÇ ERKEKLER
1.TUNAHAN YILDIRIM
2.MERT GARİP
MAKARALI YAYGENÇ BAYANLAR
2. ELİF SEDA TOKER
3.SENA ÖZTAŞ
MAKARALI  YAYYILDIZ BAYANLAR
1İPEK GÖKMEN
2.BUKET ŞENEL
MAKARALI  YAYYILDIZ ERKEKLER
3.MEHMET AKİF KARAGÖZ
KLASİK YAYGENÇ BAYANLAR
2.PELİN SADİOĞLU
KLASİK YAY GENÇ ERKEKLER
3.ALPER KUTLUCA
KLASİK YAYYILDIZ ERKEKLER
1SEMİH YILDIRIM

YAŞAMKENT OKÇULUK SALONUMUZUN AÇILIŞI 17 EKİM 2014  GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Açılışımıza katılan  herkese çok teşekkür ediyoruz...Tüm okçuluk sevenleri bekliyoruz...


GÜRCİSTAN'NIN BATUM KENTİNDE YAPILAN BARIŞ KUPASI

20-25 EYLÜL 2014 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ




Sporcularımızdan,
Tunahan YILDIRIM  Makaralı Yay Erkekler 1.si
Mert GARİP Makaralı Yay Erkekler 2.si,
Hacı YILDIRIM Makaralı Yay Erkekler 3.sü
Emine YILDIRIM Makaralı Yay Bayanlar 2.si olarak yarışmayı tamamladılar.
Tüm sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyoruz...

KULÜPLER  TÜRKİYE KUPASI  23-24 AĞUSTOS 2014

Ankara Cebeci İnönü stadında yapılan yarışmada takımlarımız  büyük mücade verdi. Klasik yay erkek, bayan ve bay makaralı takım olarak üç kategoride yarışmaya katılan  kulübmüz  sporcularını gösterdikleri  başarılardan dolayı tebrik ediyoruz. Sonuçlar;

 Klasik yay erkek takım Türkiye 3.sü
( Ege YILDIRIM, Usame TOSUN ve Mehmet GENÇ)

Makaralı yay bay ve bayan takımlarım yarışmayı dördüncü olarak tamamlamıştır.


 


MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI  12-15 AĞUSTOS 2014 SONA ERDİ

Kulübümüz sporcuları yine madalya rekorunu ellerinden bırakmadı. Dört gün süren yarışmada sporcular sıcak ve rüzgarlı bir havada  birbirleriyle kıyasıya mücadele ettil.
Sporcularımız  bireyselde üç madalya , takım atışlarında  4 kupa alarak  başarılarına başarı kattılar.



Ayrıca kulümüz sporcusu Baran Güngörmüş 9-10 yaş kategorisinde  sıralama atışlarında toplamda  360 puan üzerinden 318 puan atarak TÜRKİYE REKORU kırmıştır.

Bireysel olarak;

Ahmet Buğra ULUBAY  13-14  Yaş klasik yay Türkiye 2.si
Semih YILDIRIM  13-14 yaş klasik yay Türkiye 3.sü
Doğa Gül KADEROĞLU 9-10 Yaş klasik yay Türkiye 2 si olmuştur.

Takımlarımızdan;

 9-10 Yaş Klasik Yay Erkek Türkiye  1.siBaran GÜNGÖRMÜŞ
Abdullah Kadir AKDEMİR
Mustafa Akad  GÜRAN
9-10 Yaş klasik Yay BayanTürkiye 2.siMeliha Dilara BAYRAKÇI
Doga Gül KADEROĞLU
Semanur ERGÜN
11-12 Yaş Klasik Yay bayan Türkiye 3. sü Hatice Merve KARAPİRLİ
Duru ŞEPÇİ
Ayşegül DUMAN
13-14 Yaş Makaralı Yay Bayan Türkiye 2.siBuket ŞENEL
Dilara ÖZMEN
Berna YEŞİLÇİMEN


S



Okçuluk Yaşamkent'te  
 yaşama renk katmaya devam ediyor!



 Yıldırım okçuluk;  ata sporu okçuluğu  geliştirmek, yaygınlaştırmak ve  sporcu  yetiştirmek üzere ikinci şubesini
 Yaşamkent  3250 Cad.
Anka Modern Çarşısı No:1 adresinde 
faaliyete geçirdi.
Randevu almadan  merak eden tüm Yaşamkent sakinlerini  ücretsiz deneme atışı için kulübümüze  bekliyoruz...
Bilgi için  0312 217 06 39 ve  0530 820 90 26 numaralı telefonları arayabilirsiniz...

Salon görüntüleri için " foto galeri bölümü Yaşamkent'te bakınız



II. GELENEKSEL FETİH KUPASI

İstanbul Okmeydanı Okçular Vakfında  27-28-29 Mayıs tarihlerinde  yapılan şampiyonada  Ankara'ya madalya ve kupalarla dönen  tek kulüp oldu.
Olimpik ve geleneksel yay  kategorilerden  375 sporcunun katıldığı yarışmada  sporcularmızdan Ege Yıldırım Büyük erkekler klasik yay kategorisinde  Türkiye 3.sü ile bronz madalya sahibi olurken,  
Büyük bayan makaralı yay takımı ( Sena ÖZTAŞ, Emine Yıldırım ve İpek GÖKMEN) Türkiye  Takım 2.si kupasını
alarak  yarışmayı tamamladılar.


OKULLAR ARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Antalya'da 24-25-26 mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenen yarışmada  sporcularmız okullarına madalyalarla döndüler. Sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

11-12 Yaş Erkek Klasik Yay Türkiye 1. Tarık Buğra GÜLER Toki Göksu Ortaokulu
 Genç Erkek Klasik Yay Türkiye 1. si Ege YILDIRIM Gazi Üvn. Vakfı Özel Fen Lisesi
Genç erkek Makaralı yay Türkiye 2. Mert GARİP 75 Yıl Anadolu Lisesi  





AİLELER YARIŞIYOR

Kulübümüzün  etkinlikleri çercevesinde  11- 12 Mayıs 2014 tarihlerinde tüm kategorilerde  yapılan  özel yarışmada " Sporcularımız  ebeveynleri ile takım olarak  yarıştılar. Kıyasıya  mücadelelerin  olduğu renkli yarışmada ""aileler madalyalarla "" günü sonlandırdılar.







Büyük küçük, anne kız, baba oğul, baba kız, anne oğul,  dede torun ve kardeşler isterseniz sedece kendiniz  deneme atışı için bekliyoruz... 
  

ankara okçuluk kursu, ankara okçuluk okulu, bireysel sporlar, değişik aktiviteler ankara, olimpik sporlar, olimpik yay, yaylar, hoyt, win&win, w&w, sf, salon yarışması, açık hava yarışması, açık alan yarışması, kiriş, yay, handle, limp, bow, arrow, archery, takım yarışmaları, takım atışları, madalya, nişangah, klasik yay, olimpik yay, osmanlı okçuluk, atlı okçuluk, kupa, eastern, x10, dart, hedef, sadak, parmaklık, kolluk, türkiye okçuluk federasyonu, avcılık, atıcılık, ayaklık, profesyonel spor, ankara spor kulüpleri, ankarada yapılabilecek spor, ankara etkinlikler, shooting, ankara okculuk, recurve men, multi bag, kondisyon, kürek, milli okçuluk, milli sporlar, target, clicker, world archery, fita, tof, dünya şampiyonası, batıkent okçuluk, batıkent okculuk, paraolimpik, team events, brady ellison, ion-x, yaşamkent okçuluk, Anka modern çarşısı, çayyolu okçuluk, ümitköy okçuluk,türkkonutokçuluk,angora evleri, beysukent,yapracık, turkuaz okder,kulüpler birliği ,demka,ekol spor kulübü,yıldırım okçuluk ,spor kulüpleri

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret119607
Hava Durumu
Saat